English

İçerik Stratejileri danışmanlık ekibinde kimler var?

Melih Cılga

Melih CılgaReklam ajanslarında, reklamveren tarafında ve pazar araştırma alanındaki farklı deneyimleriyle, 20 yıldır pazarlama iletişimi sektörünün içerisinde.

1989 yılında İTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olmasına rağmen, eğitimini aldığı meslekte çalışmamayı tercih ederek, 1991’den 2005’e kadar çeşitli ajanslarda reklam yazarı ve stratejik planlamacı olarak görev yaptı.

Ardından, pazar araştırmaları ve reklam araştırmaları sektörünün saygın kuruluşlarından Millward Brown’ın İstanbul ofisinde “Business Planning Consultant” olarak çalıştı: Unilever, Vodafone, Yapı Kredi, HSBC, Vestel, Danone, Reckitt Benckiser ve Microsoft’un çeşitli ürün ve hizmetlerine ilişkin birçok projede, ilgili “account director”larla birebir çalışarak, stratejik içgörü ve yaratıcı fikir optimizasyonu konularında danışmanlık yaptı.

Son beş yıldır, freelance danışman olarak reklamveren firmalara ve reklam ajanslarına proje bazlı hizmet veriyor. Bir yandan da çeşitli kurumlarda eğitimler, seminerler vermeyi sürdürüyor.

 

Ekipteki Freelance Stratejistler ve İçerik Yazarları

Reklam ajanslarında, reklamveren tarafında ya da pazar araştırma sektöründe “junior / mid-level / senior” seviyelerde stratejist olarak çalışmış genç yeteneklerden kurulu, freelance bir ekibimiz var.

İçerik yazarları ekibimiz ise, klasik reklam yazarlığı yerine, daha çok hikaye kurgusu, etkileşimli deneyim tasarımı, senaryo yazımı ve edebiyattan kültürel antropolojiye kadar çeşitli sosyal bilim dallarında tecrübeli olan, bizimle proje bazlı freelance çalışan kişilerden oluşuyor.

Bu genç ekip, deneyimlerine uygun projelerde ve her bir projenin gerektirdiği gizlilik anlaşmalarını (NDA) imzalamak koşuluyla, Melih Cılga’nın koordinatörlüğü altında çalışmalarımıza destek veriyor.